بیمه تهرانپارس

  •  
  •  
  •  
  •  

بیمه مهندسی

بیمه های مهندسی یک نوع فعالیت بیمه در رشته بیمه های بازرگانی است که اولین بار در انگلستان شروع شد. حدود اواسط قرن نوزدهم استفاده از دیگهای بخار در بخش صنعت در انگلستان باعث بروز انفجارهایی گردید که صدمات و خسارتهای جانی و مالی شدیدی را به اشخاص وارد آورد. تعدادی از استفاده کنندگان از دیگهای بخار در سال 1854 میلادی در شهر منجستر انگلستان گرد هم آمدند و راههای پیشگری از انفجار و کاهش اثرات زیانبار اقتصادی آن را بررسی کردند تا نهایتا منجر به تاسیس اولین شرکت بیمه مهندسی به نام شرکت دیگهای بخار در سال 1854 م گردید. در سایر کشورها مانند آلمان و سوئیس بیمه های مهندسی با بیمه شکست ماشین آلات در سال 1900م شروع شد.
بیمه های مهندسی با رشته های جدید بیمه ای بعدا تکامل پیدا کرد و اختراعات و توسعه تکنولوژی و صنعت گام به گام وضعیت بیمه های مهندسی را بهبود بخشید.
درایران از اوایل دهه 1340 با همکاری شرکتهای مختلف از جمله مهمترین و موثرترین آنها شرکت بیمه اتکایی « مونیخ ری Munich Re » که یکی از معتبرترین شرکتهای بیمه اتکایی در دنیا محسوب می شود شروع شد. بطوریکه بیمه نامه هایی که هم اکنون در ایران معمول و رایج است و از طرف شرکتهای بیمه مختلف ارائه می گردد ترجمه شده بیمه نامه های این شرکت می باشد. 
بیمه های تمام خطر مهندسی زیر مجموعه بیمه های اموال بوده که پروژه های درحال ساخت یا سازه ها و تأسیسات در حال بهره برداری و یا ماشین آلات و تجهیزات فنی را تحت پوشش قرار می دهد

 

انواع بیمه های مهندسی :
بیمه های دوره احداث (Construction):
    - بیمه تمام خطر پیمانکاران
    - بیمه تمام خطر نصب

 

بیمه‌های دوره بهره‌برداری(Operation) :
    - بیمه نامه ماشین آلات پیمانکاری
    - بیمه نامه سازه های تکمیل شده 
    - بیمه فساد کالا (محصول) یا بیمه فساد کالا در سردخانه
    - بیمه تجهیزات الکترونیک
    - بیمه نامه شکست ماشین آلات 
    - بیمه نامه عدم النفع ناشی از شکست ماشین آلات
    - بيمه تضمين كيفيت ساختمان (بيمه نامه عيوب اساسي و پنهان ساختمان)

 دانلود بروشور بیمه های مهندسی

 

**اشکال یابی جوملا**

**جلسه**

**اطلاعات مشخصات**

**حافظه استفاده شده**

**پرس و جو پایگاه داده**

**ایرادات بارگذاری در فایل زبان**

**فایل زبان آپلود شده**

**رشته ترجمه نشده**